Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Jak budować tanie hale magazynowe?

Porady i informacje...

2019-10-29  Autor: borga.pl   Źródło: borga.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Podmioty chcące powiększyć swoją działalność bardzo często borykają się z brakiem miejsca na składowanie towarów. Dotyczy to zarówno firm zajmujących się produkcją, logistyką czy gospodarstw rolnych. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem najczęściej pozostaje budowa obiektu, który zapewni niezbędną przestrzeń. W jakiej technologii wybudować halę magazynową, aby koszt inwestycji był niski, a proces budowy trwał możliwie jak najkrócej?

Budynki murowane i wykonane ze stali

Najczęściej spotykanymi obiektami magazynowymi są budynki wykonane w technologii tradycyjnej (murowane) oraz ze stali. Każde z tych rozwiązań charakteryzuje się wysoką jakością oraz trwałością. Jednak tańszą opcją mogą okazać się konstrukcje stalowe, między innymi z uwagi kilka czynników:

  • Do ich montażu nie trzeba używać ciężkiego sprzętu budowlanego

  • Czas ich budowy jest znacznie krótszy – może wynosić nawet 3-4 tygodnie (w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania inwestycji)

  • Do wzniesienia obiektu wystarczy mniejsza ekipa montażystów

Jednak ostateczny koszt budowy uzależniony jest w dużej mierze od dodatkowej specyfikacji, w której skład mogą wchodzić nadprogramowe bramy, ścianki działowe oraz inne wyposażenie.

Niektórzy producenci hal stalowych (np. Borga) udostępniają na swojej stronie internetowej formularz (np. https://www.borga.pl/hale-stalowe/), po którego wypełnieniu można poznać darmową wycenę interesującej nas inwestycji. Wybierając ofertę, warto jest się dowiedzieć, czy początkowo ustalone koszty nie ulegną już zmianie w dalszym etapie realizowanej budowy.

Miejsce na foto1

Hale stalowe dopasowane do indywidualnych potrzeb

Prefabrykowane hale stalowe to budynki bardzo funkcjonalne. Mogą one pełnić rolę zarówno magazynów, jak również: obiektów produkcyjnych, garaży, wiat i zadaszeń, budynków inwentarskich, a także ujeżdżalni konnych (więcej o halach stalowych można przeczytać np. na stronie https://www.borga.pl/hale-stalowe/). Wszystkie elementy niezbędne do zmontowania każdego obiektu, takie jak komponenty nośne, okładziny ścienne i pokrycia dachowe, wytwarzane są w fabrykach przy użyciu nowoczesnych technologii. Taki sposób produkcji sprawia, że na miejsce budowy dostarczane są wyłącznie gotowe komponenty, które w dalszej kolejności wymagają profesjonalnego połączenia ze sobą. Tą czynnością powinni zajmować się wykwalifikowani pracownicy, mający duże doświadczenie w budowaniu hal stalowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ takie ekipy budowlane realizują powierzone im zadania bardzo sprawnie i co bardzo ważne – z dużą starannością.

Estetyczny wygląd i inne zalety konstrukcji stalowych

Hale magazynowe nie tylko muszą spełniać określone warunki związane z ich funkcjonalnością. W obecnych czasach bardzo dużą wagę przywiązuje się również do samego wyglądu nieruchomości. Strona estetyczna budynku ma ogromne znaczenie, ponieważ w pewnym stopniu hala spełnia rolę wizytówki firmy, szczególnie, jeśli w obiekcie znajdują się również pomieszczenia biurowe. Producenci hal mają w swojej ofercie konstrukcje stalowe o zróżnicowanej kolorystyce i wyglądzie, dobrze komponujące się z otoczeniem, w którym hala ma zostać wzniesiona. Inną, bardzo istotną zaletą obiektów ze stali jest ich modułowa budowa, która pozwala w łatwy sposób powiększyć powierzchnię budynku. Ale to nie wszystko. Za sprawą tego rodzaju konstrukcji można go bez problemów zdemontować i przetransportować do innej lokalizacji lub nawet sprzedać innemu inwestorowi.

Wasze opinie

2019-12-02 21:12:20    www.desenh

Wow thats awesome!

2019-12-02 21:14:58    www.desenh

I liked a lot, thanks and congrats you may also like : link


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Architekt poleca: czystość bez kompromisów - funkcjonalne rozwiązania z serii Geberit ONE

2020-06-30

Doświadczenia związane z epidemią stawiają przed branżą sanitarną wiele wyzwań. Świadomość, że od higieny zależy… »

Więcej miejsca, więcej funkcji z Raumplus

2020-06-30

Doświadczenia ostatnich miesięcy dały wszystkim impuls do „przemyślenia własnego domu”. Według… »

Nakryjmy stół na letnie przyjęcie

2020-06-30

Letnie przyjęcie to okazja, żeby naszym współmieszkańcom lub gościom pokazać się od innej strony:… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro